Třeťáci oslavili Den stromů v lese

V pondělí 21. 10. se naši třeťáci vydali do lesa, aby oslavili Den stromů. Provázel je místní pan lesník L. Doležal, který jim poutavě vyprávěl o lese, stromech a jejich významu pro přírodu. Děti se také aktivně zapojily do práce, když pomáhaly vytvářet a umisťovat  odpuzovače proti okusům, čímž přispěly k ochraně mladých stromů.

Tato akce rozšířila jejich znalosti o přírodě, ale také podpořila jejich vztah k životnímu prostředí. Děti si užily krásný den v přírodě plný nových informací a zážitků. Moc děkujeme panu lesníkovi za skvělé dopoledne.

Druhý den ve škole si děti své poznatky ověřily během projektového dne, který byl spojený i se soutěží zaměřenou na přírodu. Při těchto aktivitách si děti upevnily naučené informace a navíc se dobře pobavily.

D. Schlapáková, E. Švejdová