Muzikoterapie

Žáci třetích tříd navštívili DDM Nová Role, kde se zúčastnili speciální lekce MUZIKOTERAPIE tematicky zaměřené na stromy. Během programu si děti vyzkoušely hru na různé hudební nástroje, kdy zvuky a rytmy byly inspirovány přírodou a životem stromů. Děti se učily vnímat hudbu jako prostředek k vyjádření emocí a propojení s přírodou. Navíc si mohly uvědomit, jak důležité jsou stromy v našem ekosystému.

Akce se dětem velmi líbila a těší se na další setkání s p. P. Petříkovou.

Za žáky 3. A a 3.B Mgr. Dagmar Schlapáková a Eva Švejdová

Velké putování s velrybou Varybou

Na 17. ročník Velkého putování velryby Varyby se vypravili i naši třeťáci. Za krásného slunečného počasí zdolali trasu, která je vedla z Dvořákových sadů, pokračovala k jezírku u Malého Versailles a končila u restaurace Elefant. Děti po cestě plnily úkoly, dozvídaly se nejrůznější zajímavosti o Karlových Varech a poznaly ty nejkrásnější vyhlídky na město.

Jako varybí detektivové se moc těší na další ročník.

Za 3.A a 3.B Mgr.Dagmar Schlapáková a Eva Švejdová

Adaptační pobyt 6.A a 6.B

Třídy 6.A a po ní i 6.B absolvovaly začátkem září adaptační dvoudenní pobyt v Horní Blatné. Akce se uskutečnila z dotace Karlovarského kraje a v jejím rámci probíhaly aktivity, které vedly lektorky z organizace Světlo Kadaň z. s. Děti pod jejich vedením dělaly různé socializační aktivity a hrály různé hry a to celkem ve třech blocích. Po skončení odpoledního výukového bloku došlo i na krátký výlet na Vlčí jámy a Blatenský vrch. Celkově se akce velmi vydařila a snad splnila hlavní účel, aby se děti více poznaly, spřátelily a stmelily.