Naučná stezka Děti dětem

Ve čtvrtek 6. 6. 2024 jsme se s třídou vydali do Nejdku, abychom si prošli naučnou stezku, kterou vytvořili nejdecké děti. Interaktivní stezka seznamuje na 8 zastaveních děti s rostlinami, zvířaty, horninami a lidmi v Nejdku a jeho okolí. Trase je ideálním výletem pro celou rodinu. Stezka není svým terénem náročná. Prochází sice kopcovitou krajinou, ale po vyšlapaných polních a lesních cestách, částečně i po cestě asfaltové. Místy jsou krásné výhledy na Krušné hory. Ušli jsme 7 km a za správně vyplněné hrací karty jsme získali v IC na památku minci.

eTwinning

V tomto školním roce měli žáci 6.B příležitost účastnit se mezinárodního eTwinningového projektu „Cestování“. Tento projekt umožnil našim žákům navázat nové mezinárodní přátelství, rozšířit si své kulturní obzory a zlepšit své jazykové dovednosti.

eTwinning je platforma pro evropské školy, která nabízí učitelům a žákům možnost spolupracovat na společných projektech, sdílet nápady a poznávat různé kultury. Cílem je podporovat digitální vzdělávání a mezinárodní spolupráci.

Projekt „Cestování“ se zaměřil na poznávání různých zemí, jejich kultury, památek a zvyků. Naši žáci spolupracovali s vrstevníky z několika evropských zemí. V tomto projektu bylo zapojeno Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Španělsko, Francie, Itálie, Polsko, Lotyšsko, Řecko, Portugalsko, Turecko a Ukrajina. Společně vytvářeli koláže, knihy, videa, prezentace nebo články.

Projekt „Cestování“ byl pro žáky 6.B nejen vzdělávací, ale i zábavnou zkušeností. Díky této iniciativě získali naši žáci cenné dovednosti a zkušenosti, které jim budou přínosem i v budoucnu. Jsme hrdí na jejich práci a těšíme se na další mezinárodní projekty, které nám přinesou nové výzvy a příležitosti. Jak se nám projekt podařil můžete vidět v přiložené prezentaci.