Pátrací hra k výročí města

Před 60 lety (6. 4. 1964) byla naše Nová Role povýšena na město. Naše škola se připojila k oslavám pátrací hrou „Poznej Novou Roli“. Děti dostaly pracovní listy, kde byly vynechané důležité informace. A ty musely najít při putování po Nové Roli. Na zajímavých místech byly ukryty „kešky“ s potřebnými informacemi. Třídy dostaly mapu a popis trasy. Startovaly v 15minutových intervalech a putování po Nové Roli si opravdu užívaly, i když někdy měly opravdu velkou práci „kešku“ najít. Celou cestu je provázel ptáček Rolaváček, aby nikdo nezabloudil. Po návratu do školy si žáci všechny indicie zapsali do svých pracovních listů. Akce se dětem moc líbila a určitě získaly plno nových informací o našem městě.